koleini
25 دی 1401 - 21:49

ایجاد پاتوق‌های فرهنگی برای کرمانشاهیان در ایام نوروز و رمضان

کرمانشاه- استاندار کرمانشاه از ایجاد پاتوق‌های فرهنگی برای کرمانشاهیان در ایام نوروز و رمضان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدطیب صحرایی بعد از ظهر یکشنبه در دیدار با سرپرست فرمانداری کرمانشاه که در استانداری کرمانشاه صورت گرفت، اظهار کرد: بیش از نیمی از جمعیت استان کرمانشاه در کلانشهر کرمانشاه ساکن هستند و به همین دلیل از اهمیت ویژه‌ای برای برنامه‌ریزی های کلان برخوردار است.

وی افزود: این کلانشهر برای قرار گرفتن در مسیر تحول و رونق اقتصادی و فرهنگی نیازمند انتخاب یک محور به عنوان پیشران برای پیشرفت است.

استاندار کرمانشاه تصریح کرد: در گام اول فرمانداری کرمانشاه می‌تواند برای ایام نوروز برنامه‌های خلاقانه و رونق آفرین بسیاری را با همکاری میراث فرهنگی و شهرداری حول محور گردشگری برنامه ریزی کند.

صحرایی گفت: بسیاری از شهرهای بزرگ کشور مانند اصفهان و تبریز از ظرفیت اماکن تاریخی دوران مشروطه و یا بناهای منتسب به مشاهیر و بزرگان در رونق گردشگری شهری بهره‌های بسیاری برده‌اند و در کرمانشاه هم از ظرفیت‌های بسیار خوبی در این حوزه برخوردار است که باید از آن‌ها برای رونق شهر استفاده کنیم.

وی همزمانی تعطیلات نوروز و ماه رمضان را یک فرصت برای ایجاد رونق در شهر کرمانشاه دانست و گفت: می‌توان پاتوق‌های فرهنگی مناسبی برای استفاده مردم کرمانشاه و گردشگران از افطار تا سحر برای مردم تدارک دید.

صحرایی ساماندهی محلات حاشیه‌ای را اولویت مهم کاری دیگر برشمرد و گفت: می‌توان از برنامه‌ای که برای ساماندهی محله آقاجان در حال انجام است، متناسب با فضای فرهنگی و ویژگی‌های جمعیتی، به عنوان الگویی برای دیگر محلات حاشیه‌ای بهره گرفت.

استاندار کرمانشاه همچنین بر استفاده از ظرفیت قرارگاه‌های محرومیت‌زدایی و نیروهای جهادی برای ساماندهی محلات حاشیه‌ای تاکید کرد و گفت: ساماندهی زباله گردها و معتادان متجاهر هم موضوع دیگری است که باید مورد توجه جدی فرماندار کرمانشاه قرار گیرد.

وی همچنین از برنامه‌های کوتاه مدت و کاربردی برای تنظیم قیمت و عرضه مناسب برخی کالاهای مهم سبد خانوار خبر داد و افزود: جهاد کشاورزی با همکاری معاونت اقتصادی استانداری با هدف منطقی کردن قیمت گوشت قرمز در کرمانشاه و ساماندهی کشتارگاه‌ها و میدان عرضه دام، یک برنامه تدوین کرده‌اند که قرار است با رفع موانع اجرایی شود.

صحرایی خاطر نشان کرد: بر اساس این برنامه در پنج نقطه کرمانشاه مکان‌هایی برای عرضه مستقیم گوشت قرمز با قیمت مناسب بدون دخالت واسطه‌ها تعیین خواهد شد.

وی کشتار گوسفند زنده در کنار خیابان‌ها را تهدیدی برای سلامت مردم دانست و گفت: قرار است مشابه ایام عید مبارک قربان، دو مرکز عرضه دام زنده در شهر کرمانشاه دایر شود و با نظارت دامپزشکی و به شکل بهداشتی پس از ذبح گوسفند، لاشه آن را تحویل مردم دهد.

استاندار عنوان کرد: همچنین میدان‌هایی برای عرضه مستقیم گوشت مرغ، میوه و دیگر مایحتاج ضروری راه اندازی می‌شود تا مردم در کوتاه مدت شاهد یک سامان مناسب در این حوزه باشند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 979239