koleini
20 بهمن 1401 - 12:36

تجلیل از برگزیدگان سومین رویداد استارت آپی نخبگان شاهد و ایثارگر

یزد- در مراسمی با حضور مدیرکل مرکز نخبگان، سرآمدان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور از برگزیدگان سومین رویداد استارت آپی نخبگان شاهد و ایثارگر استان یزد تجلیل شد.

به گزارش خبرنگار مهر، مدیرکل مرکز نخبگان بنیاد شهید و امور ایثارگران در این مراسم با قدردانی از تلاش‌های صورت گرفته در این رویداد، استان یزد را از استان‌های فعال و پیشرو در این زمینه عنوان کرد.

عادل مهری با ارائه گزارشی از اقدامات بنیاد در راستای گسترش مجموعه‌های دانش‌بنیان گفت: در طول سه سال گذشته فعالیت مرکز نخبگان و سرآمدان بنیاد به سمت حمایت از استارت آپ ها و مجموعه‌های دانش‌بنیان سوق داده‌شده است و نتایج ارزشمندی به‌دست‌آمده است.

وی افزود: مرکز دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر با توجه به رسالتی که در حوزه حمایت از ایثارگران به‌خصوص در بخش نخبگان و طرح‌های استارتاپی و شرکت‌های دانش‌بنیان دارد، حمایت‌هایی از قبیل ارائه مشورت و آموزش‌های لازم جهت ارتقای سطح علمی و سطح TRL افراد در برنامه دارد و برای تبدیل‌شدن ایده ایثارگران به محصول تلاش می‌کند و در این مدت با کمک مراکز علمی کشور مثل دانشگاه‌های شاهد و دیگر دانشگاه‌ها و همچنین همکاری با پارک‌های فناوری و معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری تفاهم‌نامه‌های خوبی در این زمینه منعقدشده است.

مدیرکل دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر با اشاره به توانمندی‌های نخبگان شاهد و ایثارگر، گفت: امیدواریم با کمک سازمان اقتصادی کوثر، بانک دی و مراکز اعتباری دیگر بتوانیم به اهداف تعریف‌شده دست‌یابیم. در این راستا باید از حمایت‌های دکتر قاضی‌زاده هاشمی، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران تشکر کنیم. ایشان همواره بر ایجاد زمینه مناسب برای حمایت از طرح‌های استارتاپی در استان‌ها با تعامل و عقد تفاهم‌نامه با پارک‌های علم و فناوری تأکید دارند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد هم در این مراسم با اشاره به شعار سال که «تولید، دانش‌بنیان و اشتغال آفرین» از سوی مقام معظم رهبری نام‌گرفته است، حمایت از دانش‌بنیان‌ها را موردتوجه قرار داد.

حجت‌الاسلام عباس زارع عنوان کرد: استان یزد همواره در مباحث علمی پیشگام بوده که موردتوجه مقام معظم رهبری قرارگرفته و به لقب «دارالعلم» مفتخر شده است.

وی با اشاره به تعامل خوب و سازنده‌ای که مسئولان استان به‌ویژه مجموعه‌های دانشگاهی و دانش‌بنیان با بنیاد شهید و امور ایثارگران دارند، اظهار امیدواری کرد شاهد توفیقات بیشتر خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران در این حوزه باشیم.

در این مراسم که در سالن اجتماعات بنیاد نخبگان استان برگزار شد از برگزیدگان مرحله استانی این رویداد با اهدای تندیس جشنواره و لوح زرین تقدیر به عمل آمد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1029374