koleini
20 بهمن 1401 - 15:31

آیت‌الله سعیدی: قدرت‌نمایی ارتش موجب ترس دشمنان شده است

نماینده مردم قم در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه رزمایش‌ها و قدرتنمایی ارتش موجب خوشحالی دوستداران انقلاب و ترس دشمنان شده است، گفت: قدرت مردم ایران در ارتش و سپاه و نیروهای نظامی بروز کرده و پیشرفت‌های نظامی به مردم امید و آرامش می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، آیت الله سیدمحمد سعیدی در دیدار سردار نعمت محسنی زرین ارشد نظامی آجا در استان قم و فرمانده پدافند هوایی حضرت معصومه(س) که پیش از ظهر امروز در سالن محراب حرم بانوی کرامت انجام شد، اظهار کرد: بر اساس آیات قرآن هر حرکتی در راستای تقویت اسلام و خشم دشمن انجام شود، عمل صالح است.

وی با بیان اینکه حمایت نیروی هوایی ارتش از امام خمینی(ره) حرکت بسیار خطرناک و قابل توجهی بود، گفت: سلام رسمی نظامی به امام خمینی(ره) به عنوان یک مرجع دینی اقدامی بود که خداوند در دل همافران نیروی هوایی ارتش قرار داد و با این کار کمر رژیم پهلوی شکست.

تولیت حرم مطهر بانوی کرامت با بیان اینکه باطن برخی از اعمال خیلی تأثیرگذار است، گفت: شاه به خدا و امداد غیبی اعتقادی نداشت و به غیر از ارتش کسی برایش نمانده بود و وقتی یکی از ارکان مهم ارتش که نیروی هوایی بود این کار را کرد کمر رژیم شکست و پیروزی انقلاب را مسلم کرد.

وی تلاش برای حفظ دین و ارزش‌های دینی را موجب پاداش الهی در دنیا و آخرت دانست و گفت: قدرت مردم ایران در ارتش و سپاه و نیروهای نظامی بروز کرده و پیشرفت های هوافضا در کشور از مواردی است که به مردم امید و آرامش می دهد.

سعیدی با بیان اینکه افراد با تقوا وقتی شیطان به دور آن‌ها می‌گردد متوجه می شوند و بصیرت‌شان فعال می‌شود و در مقابل او موضع می‌گیرند، گفت: شیاطین همیشه اطراف مؤمنین می‌گردند و به دنبال نقطه ضعف و منفذی برای نفوذ هستند و اگر بتوانند مراکز قوت را بزنند برای خود افتخار می‌دانند.

امام جمعه قم با اشاره به برخی از حرکت های دشمن مانند حمله پهپادی به اصفهان و ترور شهید فخری زاده، گفت: دشمنان از هیچ اقدامی برای ضربه زدن به ما کوتاهی نمی‌کنند و در هر زمان به شکل و ترفند خاصی اقدام می‌کنند.

وی با بیان اینکه اگر پدافند ما فعال نباشد دشمن نفوذ می کند، گفت: تقوا یک نیروی پدافندی است و در هر جایگاهی تعریف خودش را دارد؛ کسی که پشت دستگاهی می نشیند اگر خوب عمل نکند تقوا ندارد زیرا تقوای آن فرد فقط به نماز شب خواندن و عبادت و زیارت نیست بلکه با درست کار کردن نیز همراه است.

نماینده مردم قم در مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه آسایش مردم وقتی خواهد بود که پدافند ما درست کار کند، گفت: باید از هر ابزاری که سبب قدرتمند شدن ارتش می شود استفاده شود و اگر دشمن از هوش مصنوعی استفاده می کند ارتش و نیروی نظامی ما هم باید از این ابزار استفاده کند.

در ابتدای این دیدار نیز نعمت محسنی زرین با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری که فرمودند ارتش استقلال و استحکام دارد و در نزد مردم و مسئولان عزیز است، گفت: این انقلاب استقلال را به ارتش عنایت کرد و به برکت این استقلال ارتش پیشرفت کرده و اخیرا یکی از بزرگترین پایگاه های زیرزمینی ارتش رسانه ای شد و رزمایش ذوالفقار در جنوب شرق کشور با ادوات و تجهیزات ساخت داخل انجام شد.

وی با بیان اینکه رزمایش‌های ارتش موجب خوشحالی دوستداران انقلاب و ترس دشمنان شده است، گفت: شهر مقدس قم از مهمترین نقاط هسته ای کشور است و با تلاش های پدافندی صورت گرفته، دشمن تاکنون قادر به تجاوز به این نقاط حساس نبوده و در آینده هم نخواهد بود.

پایان پیام/78023

منبع: فارس
شناسه خبر: 1029852